Rozumíme poškozené pleti

Každodenně je pleť vystavena stresu, znečištěnému životnímu prostředí a především slunečnímu záření. To všechno znamená volné radikály, které jsou základem kožního poškození a stárnutí pleti. Volné radikály poškozují kožní buňky, jejich metabolismus. Výsledkem je narušená kožní funkce, která se projeví navenek dehydratací, pigmentovými změnami, stárnutím.

Sluneční záření produkuje UV paprsky, které v kůži aktivují vznik volných radikálů. Paprsky UVA, které jsou zvláště odpovědné  za stárnutí kůže, působí celoročně, po celý rok, nezávisle na přímé sluneční aktivitě. UVB paprsky souvisí s přímým slunečním zářením na pokožku a jsou odpovědné za povrchové poškození kůže, její spálení a pigmentové změny.

 

Jak se bránit poškození pleti?

Nejlepší přirozenou ochranou kožního poškození jsou antioxidanty. Jsou schopné neutralizovat volné radikály a zabraňovat tak kožnímu poškození. Chrání pleť proti nevratným změnám. Antioxidanty lze hledat například ve skupině vitaminů A, C, E, či v rostlinných extraktech z bílého, zeleného čaje, rozmarýnu, semenech koňského kaštanu.

HydraFacial  využívá tyto poznatky o pleti. Nepůsobí pouze na povrchu kůže, kde odstraňuje odumřelé kožní buňky a nečistoty. Obohacuje pleť o koktejl antioxidantů, a to díky Vortex-Fusion neboli vortexové technologii, která zaručuje průnik aktivních molekul do kůže.